Ramadánban a muszlimok minden nap hajnalhasadástól napnyugtáig böjtölnek a holdhónap szerint. A ramadáni böjt lehet egy természetes és hatékony útja annak, hogy a testet méregtelenítsük és revitalizáljuk. De ez csak akkor történhet meg, ha egy egészséges étrendet követsz, és nem kényezteted el magad iftárkor a vacsorán.

Próbáld meg elkerülni a feldolgozott és olajban sült ételeket ebben a hónapban! Mivel elég kevés időnk van arra, hogy együnk és igyunk, nagyon fontos, hogy az az étel, amit megeszünk, tényleg egészséges legyen! Légy hidratált azzal, hogy bőven iszol vizet és tartsd magad távol olyan dolgoktól, amik koffeint tartalmaznak, mert az dehidratálja a testedet és nagyon szomjas leszel böjtöléskor. Tudjuk, hogy Ramadán egy nagyon koncentrált időszak, ezért sokan szeretnek az alvásra szánt idővel visszaélni azért, hogy még több jó tettet végezzenek. Ami persze nagyon jó, de azért figyelj arra, hogy a napi 6 óra alvásidőd meglegyen! Ha nem tudod megoldani a napi 6 óra alvást, akkor nagyon lusta leszel mind az imáidban, mind a Koránra szánt idődben. És ez az, amit a legkevésbé akarunk! És arra is különösen figyelj oda, hogy ne aludd túl magad, mert az is lustává és eredménytelenné tesz! Az egyensúly a kulcsa mindennek! Nézzük meg most, mi történik a testben a 30 napos böjt alatt!

Első stádium

A böjt első néhány napjában mind a vércukor szint, mind a vérnyomás leesik. A test elindul egy tisztulási folyamaton, ezért az első néhány nap a legnehezebb, amely gyakran párosul fejfájással, szédüléssel, hányingerrel és intenzív éhség érzettel.

Második stádium

A második stádiumban a test kezdi megszokni a böjtölési napirendet és az emésztőrendszer képessé válik arra, hogy szünetet tartson, pihenjen. Az emésztőrendszer a test tisztítására és a sejtek gyógyulására összpontosítja az energiáját, hogy a test fehérvérsejtjei aktívvá váljanak. Ebben az állapotban a szervek is megkezdik a helyreállítási folyamatukat.

Harmadik stádium

Ebben a stádiumban az energiaszinted növekedni fog, elméd jobban tud majd koncentrálni és egy általános jólét érzés hatalmasodik el rajtad. Böjtölés közben a test gyógyító folyamatai sokkal hatékonyabbá válnak és így a test bármilyen sérült sejtet képes helyreállítani. Ebben az állapotban a vastagbél, a máj, a vese, a tüdő és a bőr megszabadulnak a méreganyagoktól.

Negyedik stádium

A Ramadán utolsó 10 napjára a test megszokja a böjtölést. Jóval több energiád lesz, javul a memóriád és a koncentrációs képességed. Ebben a stádiumban a szerveknek befejeződik a gyógyulási folyamata és ezzel együtt minden méreganyag is kiürül. A test maximális teljesítménnyel működik. Mindezek csupán néhány fizikai előnyei a böjtölésnek, amely a szervezeten belül történik. Azonban a lelki haszna ennek a hónapnak sokkalta nagyobb, mint amiket eddig említettünk!

Forrás: What happens to your body when you fast during Ramadan – by Merciful Servant

Ha tetszett a cikk, oszd meg másokkal is! Hisz tudod, a tudás akkor lesz igazán a tiéd, ha megtanítod másoknak is! Allah jutalmazzon érte!